Nieruchomość w Brindisi

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Brindisi.

Prowincja Brindisi we Włoszech jest częścią regionu Apulia. Jest to bardzo mała prowincja, której centrum administracyjnym jest miasto Brindisi. Terytorium prowincji wychodzi na wybrzeże morskie, które jest w większości skaliste. Istnieje również kilka czystych, miękkich, piaszczystych plaż. W Brindisi nie ma dużych głębokich rzek, ale obszar ten jest pełen małych słodkowodnych jezior z dużą liczbą ryb.
Rozwój gospodarczy województwa opiera się głównie na handlu i rolnictwie. Niewielki udział mają również małe i średnie przedsiębiorstwa budowlane.
Handel morski zajmuje szczególne miejsce w życiu prowincji. Z Brindisi często kursują promy, z których korzystają zarówno miejscowi, jak i turyści. Produkcja wina jest dobrze rozwinięta. Wśród przedsiębiorstw przemysłowych znajdują się zakłady chemiczne i rafinerie ropy naftowej.
Zachwycająca naturalna sceneria prowincji i przyjemny klimat sprawiają, że Brindisi jest doskonałym miejscem na rynek nieruchomości. Kto chce kupić willę lub dwór w tak malowniczym regionie?
W Brindisi na pewno warto odwiedzić Twierdzę Oria, która została zbudowana w XIII wieku przez Fryderyka II.