Nieruchomości w Aosta

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Aosta

Prowincja Aosta jest autonomiczną prowincją we Włoszech. Region położony jest w północno-zachodniej części kraju, w pięknej dolinie w Alpach, otoczonej wysokim pasmem górskim, w skład którego wchodzą takie słynne szczyty jak Mont Blanc i Monte Rosa.
Dolina Aosty jest również znana jako ważne centrum różnych mistrzostw sportów zimowych. Istnieją również nowoczesne i modne ośrodki narciarskie, takie jak Courmayeur, La Tuile i Breuil-Cervinia. Rynek nieruchomości regionu jest dobrze rozwinięty dzięki doskonałej infrastrukturze i zachwycającym krajobrazom.
Większość mieszkańców mówi dialektem francusko-prowansalskim, dlatego językiem urzędowym na tym obszarze jest francuski. W niektórych małych gminach mówi się po niemiecku. Większość ludności to katolicy.
Województwo ma najlepiej rozwiniętą energetykę, budownictwo i oczywiście turystykę. Miejscowi handlują również domowymi serami, skórą i winem.
Niedaleko miasta Bar znajduje się Fort Barsky, w którym znajduje się bardzo duże i interesujące Muzeum Alpejskie. Również w Aoście warto odwiedzić źródła mineralne, które znajdują się w pobliżu Courmayeur niedaleko Mont Blanc, a także niedaleko Saint-Vincent.