Nieruchomości w Piacenza

Sprzedaż nieruchomości: domy, wille, apartamenty w Piacenzy, region Emilia-Romania.

Piacenza to prowincja Włoch położona w regionie Emilia-Romania.
Ze względu na szczególne aspekty historyczne i geograficzne wielu mieszkańców prowincji porozumiewa się w unikalnym dialekcie, którego nie rozumieją nawet sami Włosi, a niektóre nazwy produktów czy potraw brzmią zupełnie inaczej niż w innych regionach kraju.
Prowincja zyskała wielką sławę dzięki wytwarzaniu różnych wyrobów wieprzowych, które najpierw są solone, a następnie starzone. Najlepsze produkty wyprodukowane przez ekspertów z Piacenzy:
• Pancetta, rolada z żołądków wieprzowych, pikantna i słona;
• Koppa, szyja wieprzowa, niskotłuszczowa, dojrzewająca przez ponad sześć miesięcy;
• Salami. Oczywiście nie jest to rodzaj salami, które sprzedaje się w sklepach domowych. Włoski jest znacznie lepszy i smaczniejszy.
Odwiedzając Piacenzę warto odwiedzić główny plac miasta – Cavalli. Oto Pałac Gubernatora, a także Palazzo Communale lub Palazzo Gothic. Ten ostatni był kiedyś ratuszem, teraz budynek stracił swój oficjalny status. To głównie gospodarze różnych wystaw i wydarzeń.
Innym ważnym miejscem w prowincji jest Palazzo Farnese. Budynek ten zawiera w sobie prawie połowę wszystkich muzeów w mieście. Tutaj można zobaczyć różnorodne freski, rzeźby, płótna, broń i zbroje.