Nieruchomość w Cosenza

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Cosenza

Prowincja Cosenza położona jest w regionie Kalabrii między Morzami Jońskim i Tyrreńskim, które są obmywane przez jej brzegi. Góry Pollino i Sila Greka przechodzą przez Cosenzę, czyniąc teren bardziej górzystym. Największą równiną jest Sibari, a doliną Krati.

W Cosenza znajduje się niewielka część rezerwatu przyrody Sila i parku Pollino.

Stolicą prowincji jest Cosenza, jedno z najstarszych miast w kraju. Mieszkają tu dobroduszni i mili ludzie, którzy cieszą się ze wszystkich gości Włoch.

W prowincji koniecznie trzeba odwiedzić zamek Hohenstaufen, który został zbudowany przez Normanów. Jest główną atrakcją całej Cosenzy. Znajduje się na szczycie wzgórza, oferując niesamowity krajobraz okolicy.

W Corigliano Calabro warto odwiedzić inny stary zamek Corigliano.

Ważnym miejscem w prowincji jest klasztor św. Franciszka z Asyżu, wybudowany przez zakon benedyktynów w XI wieku. Był kilkakrotnie niszczony przez trzęsienia ziemi i wojny, ale był stale odbudowywany. Najpopularniejszym sanktuarium w prowincji jest ikona Matki Bożej, namalowana w XII wieku. Według legend ikona ta uratowała miejscową ludność przed epidemią dżumy, która szalała w regionie w XVI wieku.