Nieruchomość w Avellino

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Avellino, region Kampania

Prowincja Avellino jest w większości górzysta z pewnymi obszarami pagórkowatymi.

To górzyste tereny Avellino są mniej dostępne, przez co są najmniej zaludnione. Ze względu na brak ludzi zachowały się tu cenne i rzadkie gatunki roślin, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Dzika przyroda jest tu bardzo zróżnicowana i reprezentowana przez wilki, wydry, borsuki, traszki, orły i jastrzębie.

Terytorium Aveliono było zamieszkane od ponad wieku, o czym świadczą odkrycia archeologiczne datowane na VI wiek p.n.e. NS. Wcześniej mieszkali tu sunnici.

Do drugiej połowy ubiegłego wieku województwo nie miało dobrze rozwiniętego przemysłu, jedynie kilka przedsiębiorstw wydobycia siarki. Głównym handlem było rolnictwo. Poważne zmiany rozpoczęły się w połowie lat sześćdziesiątych wraz z ukończeniem autostrady Napoli-Canosa di Puglia, co doprowadziło do szybkiego rozwoju regionu.

Prowincja słynie nie tylko z niedrogich nieruchomości i pięknych krajobrazów. Znajdują się tu również najbardziej prestiżowe winnice. Dzięki chłodnemu klimatowi z częstymi wahaniami temperatury winogrona rosną tu gęsto i płodnie.