Nieruchomości w Salerno

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Salerno, region Kampania

Salerno to prowincja we Włoszech położona w regionie Kampania. Terytorium jest w większości górzyste, z wyjątkiem obszaru w pobliżu Zatoki Salerno, a także dolin rzecznych, które rozciągają się od zatoki na północny wschód.

Miejscowi zajmują się uprawą pszenicy, roślin strączkowych, lnu, oliwek, winogron i różnych owoców. Powszechna jest tu także hodowla i rybołówstwo. W całym Salerno można znaleźć punkty handlowe bawełny, garbarnie i huty szkła.

Stolicą regionu jest Salerno. Przede wszystkim trzeba odwiedzić „Ulicę Kupiecką”, odwiedzić Kaplicę-Palatinę, która została wzniesiona przy pomocy rzymskich kamieni i udać się do starej części miasta, aby udać się do bogatej i majestatycznej Katedry San Matteo , w której znajduje się „Lwia Brama”, kolumnada w stylu islamskim; i piękna fontanna.

Za katedrą znajduje się opactwo San Benedetto, które jest obecnie zamknięte, oraz Muzeum Archeologiczne, wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Warto również odwiedzić kościół Ukrzyżowania i św. Jerzego oraz średniowieczny akwedukt.

Innym ważnym punktem orientacyjnym jest zamek Areca. Wznosi się groźnie nad Salerno z wysokimi murami obronnymi, wewnątrz których znajduje się bogata kolekcja broni, starożytnych monet i ceramiki.