Nieruchomości we Frosinone

Nieruchomość na sprzedaż: dom, apartament, willa w prowincji Frosinone, region Lazio

Prowincja Frosinone znajduje się w regionie Lacjum we Włoszech. Większość prowincji jest górzysta i pagórkowata, z niewielkim udziałem dolin. Lasy Frosinone są domem dla dębów, grabów, kasztanów, dębów kamiennych i klonów.

Prowincja posiada bardzo bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe, duże przestrzenie naturalne z dziewiczymi obszarami dziewiczymi, gdzie każdy turysta może spędzić niezapomniany czas i cieszyć się wspaniałymi wakacjami.
Miejscowi nazywają ten region na swój sposób Chocharia. Obszar ten ma głęboką i starożytną historię, o czym świadczą różnorodne zabytki i budynki. Na terytorium Frosinone w różnych okresach żyli wielkie osobistości włoskie, takie jak Cyceron, papież Bonifacy VIII i wielki muzyk Severino Gazzelloni.
Kraina Frosinone jest pełna leczniczych wód i źródeł, do których przyjeżdżają ludzie z całego świata. Znajduje się tu również popularna i starożytna stacja termalna, której lecznicze właściwości wykorzystywał papież Bonifacy VIII, a także legendarny Michał Anioł Buonarotti.

Prowincja słynie z odkryć archeologicznych, które miały tu miejsce: w 1994 r. w pobliżu Ceprano znaleziono czaszkę gatunku Homo cepranensis.