Nieruchomości w Rieti

Nieruchomość na sprzedaż: dom, apartament, willa w prowincji Rieti, region Lazio we Włoszech

Rieti to prowincja Włoch będąca częścią regionu Lacjum. Geograficzne centrum Włoch znajduje się na terenie prowincji. Rieti znajduje się w północno-wschodniej części regionu, gdzie znajdują się pasma górskie, które rozciągają się dalej w dolinę Tybru.

Większość krajobrazu pokryta jest gęstymi, gęstymi lasami, które niczym kwiecisty koc drzew pokrywają Rieti. W takich lasach można znaleźć buki, kasztany, ciemnozielone świerki i wiązy, cedry i dzikie orchidee. W prowincji znajduje się kilka bagien, co jest również typowe dla północnej części Apeninów.
Stolicą prowincji Rieti jest miasto o tej samej nazwie, w którym co roku na stadionie Raula Guidobaldiego odbywają się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne.

W mieście koniecznie należy odwiedzić kościół Sant'Agostino, który został zbudowany w XIII wieku, a także obejrzeć fragment średniowiecznego muru miejskiego, który zachował się od średniowiecza. W mieście jest wiele kościołów, każdy z nich cieszy designem i wystrojem wnętrz.

Zobacz także kościół Sant'Agostino z surową fasadą, marmurowymi portalami i gotyckimi rozetami. Jest też wspaniały wizerunek Madonny, a także św. Mikołaja i Augustyna.