Nieruchomości w Viterbo

Nieruchomość na sprzedaż: dom, apartament, willa w prowincji Viterbo, region Lazio we Włoszech

Viterbo to prowincja Włoch będąca częścią regionu Lacjum. Województwo jest znakomitym przedstawicielem klasycznej starożytności średniowiecznej. Dotyczy to zwłaszcza stolicy prowincji, miasta Viterbo, którego wizytę można porównać z podróżą w przeszłość.

Na terenie prowincji można zobaczyć różnorodne kościoły, pałace, starożytne place i wąskie uliczki, które zachowały swój wygląd od X wieku. Jedynymi przedstawicielami naszych czasów w Viterbo są smartfony i zagraniczne samochody.
Można powiedzieć, że zabytki w Viterbo są najlepiej zachowane w całych Włoszech.
Główne miejsca warte odwiedzenia to Palais des Papes, Katedra San Lorenzo, Dzielnica Pielgrzymów i Wielka Fontanna. A to nie jest nawet cała lista miejsc, które czekają na swoich gości.
Dużym atutem Viterbo jest to, że nie znajdziecie tu ogromnych tłumów turystów spacerujących od jednej atrakcji do drugiej. Każde ciekawe miejsce może być tutaj spokojne i zmierzone.
Jednym z najpopularniejszych świąt w województwie jest trzeci września. Co roku od 750 lat okoliczni mieszkańcy organizują procesję ku czci Świętej Róży.