Nieruchomości w Santo Stefano al Mare

Populacja miasta Santo Stefano al Mare, położonego na liguryjskim wybrzeżu Włoch, liczy około dwóch tysięcy osób, ale takie zdrobnienie miasta dodaje mu romantyzmu i uroku. Jednak miasto Santo Stefano al Mare ma się czym pochwalić. Wystarczy spojrzeć na jego historię.

Współcześni historycy uważają, że miasto datuje się na czasy Juliusza Augusta, o czym świadczą pozostałości zniszczonego obecnie mostu. Przez wiele lat mieszkańcy tych miejsc mieszkali w pobliżu wzgórza Sansteivi z powodu ciągłych najazdów Saracenów, jednak po tym, jak miasto przeszło pod kontrolę Republiki Genui w 1353 roku, ponownie rozpoczął się rozwój wybrzeża morskiego. W rezultacie w XVI wieku u ujścia Rio Torre zbudowano fortecę, która stała się głównym schronieniem mieszczan.

W tym samym czasie wybudowano szereg innych zabytkowych budynków miejskich. W szczególności mowa o kościele św. Szczepana, ratuszu, a także kaplicy Santa Cristo, która znajduje się obok parafii miejskiej. Obecnie Santo Stefano al Mare to bardzo nowoczesny włoski kurort, który ma wszystko, czego potrzeba do dobrego wypoczynku.

Na przykład można zwrócić uwagę na wspaniałe czyste plaże, przybrzeżne morza bogate w florę i faunę, co sprawia, że miasto jest bardzo popularne wśród nurków. Ponadto nie należy zapominać o wspaniałych kawiarniach, restauracjach i innych lokalach. Jednak główną wartością kurortu jest dość spokojny rytm życia, co wielu docenia. Wynika to z faktu, że najbliższe lotnisko w Genui znajduje się 100 kilometrów od miasta, ale nie jest to bardzo duża odległość, jeśli chcesz dobrze wypocząć. W każdym razie coraz więcej turystów każdego dnia wybiera Santo Stefano al Mare na swoje wakacje.

Wielu z nich wraca tu raz za razem, stając się stałymi klientami tutejszych hoteli lub kupując nieruchomość w Santo Stefano al Mare. Zwróć uwagę, że w tym drugim przypadku liguryjskie uzdrowisko ma coś do zaoferowania swoim potencjalnym klientom. Tak więc dzisiaj w mieście wystawia się na sprzedaż dość dużą liczbę obiektów nieruchomości o różnych poziomach, co pozwoli wybrać najlepszą opcję dla kupujących o różnych żądaniach i możliwościach. Nasza firma, która działa na tym rynku od dłuższego czasu, pomoże wybrać najlepszą opcję i zaoferuje przystępne ceny nieruchomości w Santo Stefano al Mare.