Nieruchomości w Cremonie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Cremonie.

Cremona to prowincja Włoch położona w regionie Lombardia. Stolicą prowincji jest miasto Cremona. Przez te tereny przepływa rzeka Pad i niewielka rzeczka Olo.


Rozwój gospodarki w Cremonie jest ściśle powiązany z rolnictwem. Istnieje wiele fabryk do produkcji solonego mięsa, różnych słodyczy, masła, pysznych serów i klasycznej włoskiej musztardy. Na terenie woj. znajdują się również rafinerie ropy naftowej i huty. Energia elektryczna jest dostarczana z lokalnej elektrowni. Wzdłuż rzeki Pad kursują statki przewożące różne towary.
Województwo ma bardzo unikalną architekturę. Mieści się w nim XII-wieczne baptysterium, piękna romańska katedra i średniowieczny Piazza del Comune. Na prowincji prezentowane są znakomite nieruchomości w postaci willi i osiedli otoczonych przepychem tutejszych krajobrazów.


Cremona jest najbardziej znana ze swoich lutników. Z ich wyrobów korzystają prawdziwi wirtuozi i mistrzowie swojego rzemiosła, co niewątpliwie świadczy o wysokiej klasie wyrobów. To tutaj działały tak wybitne osobistości jak Stradivari, Guarneri czy Amati. Miejscowa szkoła skrzypcowa, która powstała w 200. rocznicę śmierci Stradivariego, liczy obecnie około 500 uczniów z całej planety.