Nieruchomość w Lodi

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Lodi

Prowincja Lodi jest częścią włoskiego regionu Lombardia. Lodi znajduje się w połowie drogi między Alpami a Apeninami. Prowincja zajmuje obszar w centrum doliny rzecznej i ma niemal klasyczny krajobraz. Licznie rośnie tu topola, dąb i kasztan.
Klimat w Lodi wpływa na obfitość wody w prowincji: góry, które całkowicie otaczają dolinę rzeki, nie przepuszczają tu zewnętrznych wiatrów, dlatego latem wilgotność jest tutaj bardzo wysoka, a zimą teren pokryty jest gęstym i gruba warstwa mgły. Dzięki temu klimatowi dobrze rozwija się tu rolnictwo.

Samorząd i mieszkańcy bardzo lubią organizować małe imprezy towarzysko-rozrywkowe związane z rolniczym życiem codziennym województwa. To nie tylko pomaga ludziom się zrelaksować, ale także przyczynia się do lepszej ochrony środowiska.
Na terenie Lodi znajduje się wiele tras, zarówno pieszych, rowerowych, jak i konnych. Siedząc w kajaku i spływając rzeką można oglądać i studiować starożytne zabytki architektury oraz historię prowincji.
Najbardziej znanymi mieszkańcami Lodi są Ada Negri, poetka i pisarka, oraz Francchino Gafuri, wybitny teoretyk muzyki i kompozytor.