Nieruchomość w Mantuowie

Nieruchomości na sprzedaż: domy, apartamenty, wille w Mantova

Prowincja Mantova jest częścią włoskiego regionu Lombardia.
Etruskowie i Galowie żyli na terytorium stolicy regionu w czasach starożytnych. W 70 rpne w Mantui urodził się największy poeta epoki starożytnego Rzymu Wergiliusz.

Dla każdego podróżnika, którego przyciąga architektura, sztuka czy historia Włoch, wakacje w Mantui będą niezwykle interesujące. Położenie geograficzne miasta pozwala na włączenie go w niemal każdą trasę turystyczną, która będzie przebiegała północną częścią półwyspu. Istnieje wiele wygodnych i przestronnych hoteli z profesjonalną i przyjazną obsługą. Miasto Mantua jest domem dla wielu historycznych budynków i budowli, które są pod czujnym okiem i opieką rządu.
Nieruchomości w Mantui prezentowane są w postaci przestronnych i malowniczych willi, okazałych posiadłości i komfortowych apartamentów.

W prowincji na pewno warto zobaczyć Bazylikę św. Andera, która została zbudowana w średniowieczu zamiast klasztoru benedyktynów. Był kilkakrotnie przebudowywany, zmieniając jego styl i wystrój wnętrz. Zachowała się tylko zewnętrzna fasada, jak widział ją pierwotny architekt Leon Batista Alberti. Warto zobaczyć także Palazzo Ducale i Palazzo del Te.