Nieruchomość w Ankonie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Ankonie

Prowincja Ancona we Włoszech, która znajduje się w centralnej części kraju i jest częścią regionu Marche. Prowincja ma bardzo długą i ciekawą historię, o czym świadczą różnorodne zabytki i architektura Ankony. Od 774 r. terytorium weszło w skład Regionu Papieskiego.
Miasto Ankona, które jest centrum administracyjnym regionu, powstało w 390 rpne. Nazwa miasta pochodzi od greckiego słowa oznaczającego łokieć, gdyż portu we wschodniej części miasta broniła jedynie przylądek przypominający łokieć. Kupcy z Syrakuz zakładali tu fabryki do produkcji fioletu.

Podczas francuskiej kampanii Napoleona prowincja Ankona i otaczające ją ziemie ogłosiły utworzenie Republiki Ankonitan, która niemal natychmiast przeszła w Republikę Rzymską. Po wypędzeniu Napoleona Papież odzyskał swoje posiadłości, ale już w 1861 r. prowincja stała się częścią Królestwa Włoch.
Główne gałęzie przemysłu Ankony to transport, systemy mostowe i przemysł stoczniowy. Są też rafinerie ropy naftowej, fabryki farmaceutyczne i obuwnicze.
Najpopularniejszym miejscem w Ankonie jest Łuk Triumfalny Trajana, a także Francesco Podesti Pinakothek, Muzeum Diecezjalne i Bazylika Loret.