Nieruchomości w Macerata

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Maceracie.

Prowincja Macerata we Włoszech, która jest częścią regionu Marche. Stolicą regionu jest miasto Macerata. Od 774 obszar ten wchodził w skład ziem Państwa Kościelnego.
Większość krajobrazu zajmują wapienne wzgórza, a także strome zbocza z wąskimi dolinami. Całe terytorium Maceraty przecinają małe rzeki i źródła, które pochodzą z górskich regionów Apeninów. Dzięki łagodnemu klimatowi znad Morza Adriatyckiego region ten stał się doskonałym miejscem do rozwoju upraw rolnych.
Piaszczyste i żwirowe plaże przyciągają do wypoczynku wielu mieszkańców Włoch i Europy, ciesząc się wspaniałymi widokami. Najlepiej rozwinięty jest sektor usługowy na wybrzeżu, do którego przyjeżdżają prawie wszyscy goście województwa. Na całym wybrzeżu można znaleźć wiele nieruchomości, w których można prowadzić spokojne i interesujące życie w otoczeniu wspaniałej przyrody.
Na terenie tej prowincji w miejscowości Caldarola urodził się wybitny kardynał Giovanni Battista Pallotta. Miejscowi uważają Juliana Nieznajomego za patrona miasta. Słynnym rodem z Maceraty jest również legendarny flecista i wspaniały kompozytor Giuseppe Garibouldi.