Nieruchomości w Campobasso

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Campobasso

Prowincja Campobasso znajduje się w regionie Molise we Włoszech. Centrum prowincji, miasto Campobasso, to starożytne miasteczko położone na jednym z wielu wzgórz regionu. Miasto nazywane jest również „bramą główną”, co daje dostęp do całego regionu.
Malownicze krajobrazy i wyjątkowa architektura od dawna przyciągają turystów z całego świata do podziwiania wspaniałych widoków. Wąskie uliczki tworzą całą tę plątaninę, która nazywa się Campobasso, a nad nią dumnie i majestatycznie wznosi się starożytny zamek Monforte. Cały ten obraz: malownicza przyroda, tętniące życiem małe miasteczko i zabytkowy zamek stwarzają wrażenie nierzeczywistości i baśniowości.
Ta prowincja jest uważana za jedno z najzimniejszych miejsc w całych południowych Włoszech. Zimą temperatura spada od + 2⁰С, a latem termometr osiąga + 22⁰С. Opady padają tu dość często, a listopad uważany jest za najbardziej deszczowy okres.
Pierwszą rzeczą do zrobienia w Campobasso jest udanie się do Monforte. Został wzniesiony w 1450 roku na miejscu jeszcze starszej fortecy. Kilka renowacji po poważnych zniszczeniach nieznacznie zmieniło pierwotny wygląd tego miejsca, a teraz wygląda ono bardzo ładnie i zadbane. Wewnątrz zamku organizowane są wycieczki z przewodnikiem, a także prowincjonalna stacja meteorologiczna.