Nieruchomości w Asti

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Asti

Prowincja Asti we Włoszech znajduje się we włoskim regionie Piemont. Prowincja jest historyczną częścią regionu Montferrat, który od kilku stuleci jest popularny ze względu na wspaniałe winnice. Asti to miejsce narodzin słynnego na całym świecie wina musującego marki Asti.
Miasto Asti jest stolicą prowincji. Co roku odbywa się tu duże patio lub wyścigi konne.
Przed wybuchem wojen włoskich prowincja była enklawą francuską. Zgodnie z pokojem Cambrai Francuzi przekazali terytorium Karolowi V, który z kolei przekazał je swojemu dowódcy Charlesowi de Lannoy. Po tym, jak obszar znalazł się pod kontrolą dynastii Savoy.
W Asti zdecydowanie warto odwiedzić tutejsze winnice i wziąć udział w degustacji wina. Możesz również odwiedzić kościół katedralny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który jest największą budowlą gotycką w północnych Włoszech.
Na terenie prowincji znajdują się różne zabytki i miejsca przypominające minione czasy, takie jak wieża Trajana, baptysterium San Pietro i San Secondo.
Zdecydowanie powinieneś zobaczyć starożytne pałace, które zostały zbudowane w okresie renesansu. Zwłaszcza Palazzo Alfieri, miejsce, w którym urodził się słynny dramaturg Vittorio Alfieri.