Nieruchomości w Biela

Nieruchomość na sprzedaż: domy, apartamenty, wille w Biela

Prowincja Biella we Włoszech jest częścią regionu Piemont. Miasto Piemont jest stolicą prowincji. Położone jest nad kolorową rzeką Cervo, która leży praktycznie u podnóża Alp. Biella znajduje się w północno-zachodniej części regionu.
Gospodarka województwa rozwija się głównie dzięki przedsiębiorstwom przemysłowym wytwarzającym różnorodne towary przemysłowe.
Na terenie Bielli znajdują się jedne z największych rezerwatów przyrody, w których rosną rzadkie i unikalne gatunki roślin i żyją nie mniej rzadkie zwierzęta. Największym jest park Oasi Zegna, w którym rosną świerki, buki, brzozy, jałowce, rododendrony i inne. Na terenie rezerwatu żyją jelenie, kozice, gronostaje, orły przednie i różnorodne owady.

Pierwsza wzmianka o Bielli znajduje się w dokumencie Ludwika Pobożnego. W prowincji bardzo często dochodziło do starć szlachty mediolańskiej z dynastią Savoy ze względu na istnienie dużego ośrodka przędzenia wełny.
Okolica jest bardzo bogata w zabytki antyczne, w szczególności warto wspomnieć o kościele katedralnym, wybudowanym w 1402 r., romańskiej baptysterium z X wieku, różnych świątyniach renesansowych. Zdecydowanie warto odwiedzić kompleks klasztorny Sacro Monte di Oropa, który znajduje się na liście UNESCO.