Nieruchomości w Cuneo

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Cuneo

Prowincja Cuneo we Włoszech znajduje się w regionie Piemont. Wcześniej terytorium było nieco większe, ale po II wojnie światowej część Cuneo przeszła do Francji, w tym słynny na całym świecie pomnik Dolina Cudów, okres przedchrześcijański.
Prowincja położona jest na płaskowyżu górskim, przez który przepływa burzliwa rzeka Stura di Demonte. Kształt miasta Cuneo jest bardzo podobny do klina, dlatego otrzymało swoją nazwę.
Produkcja wina i piwowarstwo są w Cuneo dobrze rozwinięte. Produkuje również jedne z najsmaczniejszych serów w całych Włoszech. Tutaj produkują takie odmiany jak Grana Padano i Toma Piemontese. Jest też farma, jedyna na świecie, w której wytwarzany jest tzw. ser piwny. Aby go stworzyć, do świeżego mleka krowiego dodaje się niefiltrowane piwo marki Baladin.
Wśród głównych miejsc prowincji znajduje się klasztor Chiesa San Francesco, wewnątrz którego znajduje się muzeum miejskie, Palazzo Audifreddi, kościół św.
Prowincja jest niezwykle popularna dzięki wyjątkowym słodyczom czekoladowym i rumowym. Cuneo jest domem światowej sławy Michele Ferrero, która stworzyła markę: Nutella i Ferrero Roche.