Nieruchomości w Turynie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Turynie

Prowincja Turyn we Włoszech jest częścią regionu Piemont. Miasto Turyn jest bardzo ważnym i dużym ośrodkiem życia politycznego i biznesowego całego regionu.

Miasto położone jest na równinie Padanskaya, która znajduje się w pobliżu Alp Zachodnich. Rzeka Dora Riparia przepływa przez terytorium i wpada do rzeki Pad. Klimat jest podobny do śródziemnomorskiego, tylko opady spadają przez cały rok. Zimą jest bardzo zimno i obfite opady śniegu.
Prowincja jest bogata w kulturę. Tutaj znajdziesz różnorodne galerie sztuki, teatry, parki i muzea. W Turynie można znaleźć wiele pięknych posiadłości w różnych stylach: od baroku i rokoka po secesję i neoklasycyzm.
Największy przełom kulturowy w Turynie przypadł na panowanie Księstwa Sabaudzkiego, kiedy to właśnie Turyn, a nie Chambery, stał się stolicą. Stało się to w XVI - XIX wieku.
Włosi często nazywają tę prowincję „kolebką włoskiej wolności”, ponieważ to tutaj rodziły się i dorastały znane postacie publiczne i polityczne, które wniosły ogromny wkład w Risorgimento, jak Camillo Benso di Cavour. Tutaj znajdują się różnorodne uniwersytety i gimnazja, z których głównym jest Uniwersytet Turyński, który został otwarty w XV wieku. Głównym symbolem miasta jest wieża Mole Antonelliana.