Nieruchomości w Vercelli

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Vercelli.

Prowincja Vercelli znajduje się w regionie Piemont we Włoszech. Stolicą prowincji jest miasto Vercelli, którego patrona miejscowi uważają za świętego Euzebiusza.

W starożytności był to centralny region plemion Ligur. W okolicach miasta Hannibal po przekroczeniu Alp pokonał wojska rzymskie. Tutaj, w 101 rpne, Gajusz Mariusz pokonał Cimbri, ratując tym samym półwysep przed najazdem dzikich barbarzyńców.
Podczas Rewolucji Francuskiej Vercelli znalazło się pod kontrolą Francji i dopiero po upadku Napoleona prowincja ponownie wróciła do Sabaudii.
Po ogłoszeniu Victora-Emmanuela Vercelli natychmiast wpadł do zjednoczonych Włoch.
Główną atrakcją prowincji jest kościół, który powstał w IV wieku pod przewodnictwem św. Euzebiusza. Budynek był kilkakrotnie przebudowywany, więc to, co widać dzisiaj, jest efektem ostatniej renowacji w XVI wieku. Na terenie katedry znajduje się jedna z najbogatszych bibliotek we Włoszech, która zawiera takie publikacje jak anglosaska księga Vercellego oraz rękopis „Wizje Krzyża”.
Od 1950 roku corocznie organizowany jest na prowincji Konkurs Viotti, w którym rywalizują ze sobą pianiści, śpiewacy operowi i inni.