Nieruchomość w Lecce

Nieruchomość na sprzedaż: domy, apartamenty, wille w Lecce

Prowincja Lecce jest częścią regionu Apulia we Włoszech. Ośrodkiem administracyjnym województwa jest miasto Lecce. Prowincja położona jest na półwyspie Salentina.

Miasto Lechcheb zostało założone przez starożytne plemiona Messapian, jako jeden z pierwszych ludów na półwyspie. Nieliczne okoliczne dzielnice znalazły się pod kontrolą wojsk rzymskich. Z ich obecności pozostał tutaj obszerny amfiteatr, który odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w starej części miasta. Oprócz niego można tu również odwiedzić starożytne rzymskie łaźnie termalne, akwedukty, a także świątynie pogańskich plemion. Wraz z przybyciem Normanów Lecce rozwinęło się w ważny i duży region handlowy półwyspu.
Niedaleko gminy Nardo, w małych jaskiniach, odkryto narzędzia plemion Uluzzo, które mają ponad 45 tysięcy lat.
Lecce ma wiele atrakcji kulturalnych i historycznych, które przetrwały tu od czasów starożytnych. Nawet jeden dzień to za mało, aby w pełni poznać wszystkie ważne miejsca miasta, a tym bardziej województwa.
Przede wszystkim warto odwiedzić Katedrę, która znajduje się na Placu Duomo. Katedra ta została wzniesiona w XII wieku, a następnie przeszła globalną przebudowę w XVII wieku. Dzwonnica katedry znajduje się na wysokości siedemdziesięciu metrów.