Nieruchomości w Agrigento

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Agrigento

Prowincja Agrigento znajduje się na Sycylii we Włoszech. Stolicą regionu jest miasto Agrigento. Miasto znajduje się na terenie bardziej starożytnej wioski Akragas, po której zachowało się wiele kościołów, katedr i innych zabytków.
Pierwsze osady ludzkie zaczęły się tu pojawiać już w VI wieku p.n.e. Pierwszymi mieszkańcami prowincji byli greccy kolonialiści. W ciągu swojej długiej historii obszar ten zmieniał wiele nazw, aż w 1927 roku zaczął nazywać się oficjalnie Agrigento. Rynek nieruchomości w województwie jest bardzo dobrze rozwinięty, wielu przyciąga piękne krajobrazy i czyste morskie powietrze.
Poczucie starożytności historii unosi się nawet w powietrzu. Na terenie województwa znajduje się wiele zabytków i atrakcji architektonicznych. Najpopularniejsze miejsca to Dolina Świątyń, gdzie znajdują się zabytkowe budowle z V wieku p.n.e., Opactwo Ducha Świętego, kościoły Najświętszej Marii Panny i Św. Wawrzyńca.
Dolinę Świątyń najlepiej zwiedzać wieczorem podczas zachodu słońca, kiedy promienie słoneczne padają na starożytne świątynie Zeusa i Herkulesa, malując je na żywe kolory.