Nieruchomości w Caltanissetta

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Caltanissetta.

Prowincja Caltanissetta znajduje się w centralnej części wyspy Sycylia. Najbardziej znany jest ze złóż siarki i małych ośrodków spa. Również w prowincji zdecydowanie powinieneś odwiedzić „Sól Sycylii” - małe wioski i gospodarstwa, z ich unikalnymi lokalnymi potrawami i rytuałami.
Stolicą prowincji jest miasto Caltanissetta, w którym większość budynków wykonana jest w stylu barokowym. Miasto położone jest na wysokim wzgórzu sięgającym 600 m n.p.m. W tłumaczeniu z języka włoskiego nazwę prowincji można przetłumaczyć jako „kobiecy zamek”.
Stolica prowincji jest bardzo przytulna i zachęcająca. Miejscowi ludzie są bardzo mili i przyjaźni, a atmosfera w mieście jest jednak, podobnie jak na całej Sycylii, bardzo spontaniczna.
Najważniejszymi zabytkami regionu są budowle wzniesione w okresie renesansu: katedra, zamek Pietrarossa, kościół św. Agaty i inne. Często w mieście mieszkali przedstawiciele takich szlacheckich rodów włoskich i hiszpańskich, jak Medici i Borgia.
W Caltanissetta można podróżować bez końca z jednego miasta do drugiego, ciesząc się przepychem tutejszej przyrody i architektury. Zawsze możesz kupić nieruchomość na prowincji, aby jak najdłużej cieszyć się pięknem.