Nieruchomości w Annie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Enne

Prowincja Enna we Włoszech jest najwyższa na całym terytorium Sycylii. Miejscowi i ci turyści, którzy tu byli, zasługują na nazwanie go „sycylijskim belwederem”. Prowincja słynie ze wspaniałych krajobrazów, w tym zielonych winnic, pól pszenicy i gajów oliwnych.
Inna nazwa Enny to „Rzymska Sycylia”. Faktem jest, że większość tutejszych atrakcji pochodzi z okresu starożytnego Rzymu. Najbardziej popularną jest Villa di Casale, która znajduje się w pobliżu miasteczka Piazza Armerina.
Na terenie prowincji często znajdują się świątynie, w których czczono boginię płodności Demeter. Być może modlitwy przodków odniosły skutek, ponieważ okolice Enny są bardzo żyzne od ponad tysiąca lat. Rosną tu ogromne plantacje oliwek, pomarańczy i winogron.
W Enne jednym z najpopularniejszych festiwali jest Procesja Wielkiego Tygodnia. Rozpoczyna się dokładnie siedem dni przed rozpoczęciem Wielkanocy. Podczas uroczystości główną ulicą miasta przechodzi procesja, niosąc przed sobą wizerunki Matki Boskiej. Dla tych, którzy chcą cieszyć się lokalnym folklorem i tradycjami, zdecydowanie warto przyjechać w tym okresie.