Nieruchomości w Ragusie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Ragusie

Prowincja Ragusa, podobnie jak jej bardziej znani sąsiedzi, jest jednym z lśniących diamentów Sycylii ze swoimi złotymi plażami, wspaniałą barokową architekturą i rozległymi gajami oliwnymi, które są tak charakterystyczne dla południowych Włoch.
Prowincja położona jest w południowo-wschodniej części wyspy z centrum administracyjnym Ragusa. Miasto można warunkowo podzielić na 2 różne części: Górne Miasto - hałaśliwe i nowoczesne oraz obszar Ragusa Iblea, który obfituje w wspaniałe zabytki kulturowe i historyczne.
Najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca to Bazylika San Giorgio, Santa Maria delle Scale i kwitnące ogrody Iblea.
Znajomość tutejszego krajobrazu warto rozpocząć od wybrzeża morskiego. Po drodze napotkasz miasto Comiso z XIV-wiecznym zamkiem, licznymi osadami przybrzeżnymi z pięknymi miękkimi i czystymi plażami oraz Modica, która znajduje się na liście UNESCO, ponieważ jest częścią wspaniałej barokowej Val di Noto.
Najpiękniejszym miejscem w Ragusie jest Ispica, a właściwie jej wyjątkowy Kanion Cava d'Ispica, przykład wspaniałej naturalnej doskonałości, przed którą bledną wszelkie produkty i domy stworzone przez człowieka.