Nieruchomości w Arezzo

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Arezzo

Prowincja Arezzo w środkowych Włoszech znajduje się we wschodnim regionie Toskanii. Klimat okolicy jest równomierny i bardzo przyjemny. Góry na północnym wschodzie otaczają dolinę Casentino od zimnych wiatrów, dzięki czemu dolina jest znana jako jedno z najprzyjemniejszych i najpiękniejszych miejsc w całych Włoszech.
Rzeka Arno przepływa przez terytorium Arezzo, dając życie różnorodnej faunie. Znajduje się tu rozległy Park Narodowy, który chroni rzadkie gatunki zwierząt i roślin przed wyginięciem.
Województwo ma dobrze rozwinięty przemysł tekstylny, a także przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem złota. Ale strona niematerialna przyciąga tu wielu turystów: różne zabytki architektury kultury i sztuki regionu gloryfikują okolicę.
Zdecydowanie powinieneś odwiedzić piękny Piazza Granda, który ma wyjątkowy trapezoidalny kształt i jest pochyły. W południowej części placu znajduje się Palazzo Cofani-Britzolari. Warto również zobaczyć Palazzo Lappoli, w którym Cosimo mieszkali pierwsi Medyceusze. Zlecił budowę pałacu wielkiemu architektowi Giorgio Vasari.
Wspaniałym zabytkiem starożytności w prowincji jest kościół Pieve di Santa Maria, który uważany jest za najpiękniejszą budowlę w stylu romańskim.