Nieruchomości w Grosseto

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Grosseto

Prowincja Grosseto znajduje się na skrajnym południu regionu i jest jednocześnie największą prowincją Toskanii. Ta prowincja ma jednak najniższą gęstość zaludnienia w całych Włoszech.
Tutejszy krajobraz to mieszany obraz całego Morza Śródziemnego: jest tu również piękne wybrzeże z czystymi, zadbanymi plażami, lazurowymi lagunami, urwistymi klifami, zielonymi wzgórzami, a także malowniczymi miejscami, gdzie można odpocząć i łowić ryby. Najpopularniejsze kurorty w prowincji to Punta Ala, Castiglione della Pescaia i inne.
Pomimo tego, że tylko niektóre obszary są tu chronione przez służby ochrony przyrody, turyści i mieszkańcy szanują naturalne piękno Grosseto i starają się go nie psuć. Świadczy o tym fakt, że plaże prowincji takie jak Follonica i Castiglione della Pescaia otrzymały niebieskie flagi od międzynarodowej organizacji ekologów.
Górzyste regiony na zachód od Grosseto są w większości porośnięte lasami kasztanowymi. W pobliżu najwyższej góry Toskanii, Amiata, znajdują się nowoczesne ośrodki narciarskie, które przyciągają turystów z całego świata.
Na terenie zachowały się różne zabytki, które odzwierciedlają życie ludzi na przestrzeni wielu wieków. W Grosseto znajduje się duże muzeum archeologii Maremmy.