Nieruchomości w Prato.

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Prato.

Prowincja Prato jest najmniejszą prowincją w Toskanii i znajduje się w środkowych Włoszech. Mimo swojej wielkości Prato, centrum administracyjne regionu, jest drugim co do wielkości w regionie. Województwo zaczęło istnieć stosunkowo niedawno: dopiero w 1993 roku stało się jednostką administracyjną.
Przemysł Prato zaczął się rozwijać w średniowieczu i nie zmienił się do dziś. Miejscowi mieszkańcy zajmują się produkcją wyrobów zarówno z tekstyliów, jak i tkanin wełnianych najwyższej jakości, z których w swoich pracach korzystają najlepsi współcześni projektanci mody. Turyści przyjeżdżają do miasta Prato, aby przejść przez butiki i odebrać wysokiej jakości i stosunkowo niedrogie ubrania i towary.
Prowincja jest bogata nie tylko w przedsiębiorstwa przemysłowe, ale także w zabytki historyczne i kulturowe. Mimo wszystkich swoich zalet Prato nie jest tak popularne, jak jego toskańscy sąsiedzi. Jednak to tylko sprawia, że przyjemniej jest cieszyć się architekturą i przyrodą regionu, z dala od irytujących tłumów zagranicznych turystów. Region jest doskonałym miejscem do zakupu nieruchomości ze względu na niepowtarzalny i niepowtarzalny urok okolicy.