Nieruchomości w Terni.

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Terni

Prowincja Terni we Włoszech znajduje się w regionie Umbria. Rzeźbę terenu od tysięcy lat udoskonalają rzeki Tyber i Nera, a w miejscu ich zbiegu z rzeką Velino powstaje wodospad Marmore, który zachwyca swoim naturalnym pięknem. Teren Terni obfituje w cuda natury, które są harmonijnie wkomponowane w malowniczy krajobraz z wąskimi dolinami i zacienionymi lasami.
Na zboczach gór rosną dęby kamienne i proste, graby, sosny, drzewa truskawkowe, aw pobliżu jezior i rzek występują głównie olchy, topole i wierzby.
Terni to stolica województwa. Miejscowi uważają patrona Walentego z Międzyamnskiego, którego relikwie znajdują się w bazylice nazwanej jego imieniem.
Mieszkańcy Terni szczególnie chętnie świętują 14 lutego, czyli Walentynki. Lokalne władze organizują „miłosne” maratony, wręczają różne nagrody, a trubadurzy śpiewają na ulicach miasta wrzaskliwe piosenki. O tej porze co roku Terni odwiedza co roku duża liczba zakochanych par. Tak wspaniałe uroczystości zaczęły się odbywać stosunkowo niedawno, mimo że legenda o św. Walentym istnieje od ponad wieku. Województwo posiada dobrze rozwinięty rynek nieruchomości dzięki wspaniałym krajobrazom i przyjaznym ludziom.