Tradycyjne rodzinne fundamenty Włochów

Ach, ci dziwni Włosi, ich rodzinne zwyczaje i rozkazy nie zawsze są jasne dla obcokrajowców!

Wszyscy wiedzą: rodzina dla obcokrajowca to wszystko! Ich liczni krewni gromadzą się we wszystkie święta: chrzciny, śluby, pogrzeby. Każdy Włoch uważa pokrewny obowiązek za niewzruszony i nic nie może przeszkodzić w jego spełnieniu. Komu, jeśli nie krewnym, Włosi demonstrują swój prestiż i dobre samopoczucie zarówno z wyglądu, jak i jako prezent na przykład dla nowożeńców.

Jak zdecydowała rodzina, tak będzie: sprzeciwienie się woli bliskich jest prawie niemożliwe dla większości Włochów. Nawet starsi synowie prawie nie opuszczają gniazda rodziców, a jeśli już zdecydowali, przenoszą swoje małe rzeczy do domu po drugiej stronie ulicy lub na sąsiedztwo.

Według statystyk we Włoszech, ponad jedna czwarta włoskich mężczyzn w wieku 30+ mieszka z rodzicami i są z tego zadowoleni.

I oczywiście nie dziwi fakt, że włoscy mężczyźni nie chcą opuszczać mamy i taty. Ich mamy tak rozpieszczają, pielęgnują i rozpieszczają, zwłaszcza pyszną kuchnią, że nawet nie marzą o zamieszkaniu poza domem. A kiedy się pobierają, przynajmniej raz w tygodniu zawsze uciekają się do matki po ciasta lub po radę!))

A Włosi są jak wykonawcy! Są całkowicie nowoczesne i zawsze decydują o wszystkim po swojemu, ale wiedzą, jak odwrócić sytuację i stać się posłusznymi owcami, rzekomo całkowicie podporządkowanymi mężczyznom.

Kolejna cecha Włochów: są bardzo praktyczni! Dom Włocha jest mały, ale bardzo dobrze utrzymany. Włosi większość życia spędzają poza domem, a w domu odpoczywają tylko od zgiełku życia. Zwykle w domu jest jeden wspólny pokój, w którym przyjmują gości, tam są najlepsze meble. obrazy i wazony. Że tak powiem, pokaż produkt swoją twarzą)))

Wielu Włochów ma dwa, a nawet trzy domy, jeden nad brzegiem morza lub w górach. Z reguły są to małe mieszkania z kanapami i fotelami, na których lubią wypoczywać całą rodziną.

Ale ziemia dla Włochów jest uważana za wielką wartość do sadzenia na niej ogrodu różanego. Ale uwielbiają uprawiać warzywa, owoce dosłownie na kawałku ziemi, a nawet na balkonach i robią to świetnie!

To są Włosi!