Diano Marina w Imperium – gdzie odpocząć we Włoszech

Niebieski kolor Diano Marina: błękitne morze, błękitne niebo i „niebieska flaga” to symbol dumnie noszony przez miasta z najczystszą wodą morską. Na wybrzeżu „Diana” tylko kilka miast ma taką flagę

Diano Marina to miasto we Włoszech, dogodnie położone na wybrzeżu Ligurii. Początkowo zakochali się w tym miejscu żeglarze i powstała wioska rybacka, która została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Ale jak mówi przysłowie: „jest srebrna podszewka” – po dewastacji zbudowano kurort, nazwany na cześć starożytnej rzymskiej bogini łowów – Diany.⠀

Czy wiesz, że Diano Marina ma najlepszą pogodę przez cały rok, co nie zawsze jest typowe dla Włoch. Turyści czekają na wspaniałe miękkie plaże, czystą wodę w morzu, piękne brzegi, parki, w których rosną egzotyczne drzewa i rośliny, gaje palmowe i wiele innych przyjemności dla podróżników.

Małe miasteczka położone na wzgórzach otaczają ten wspaniały włoski kurort. Najbardziej atrakcyjna turystycznie jest tutaj zabytkowa Via Aurelia ⠀ A główną atrakcją miasta jest katedra św. To arcydzieło myśli architektonicznej z luksusowymi wnętrzami i marmurowym ołtarzem stało się perłą Diano Marina. Warto zobaczyć, ale murów katedry lepiej dotknąć rękami, jak wielu to robi)))

W pobliżu miasta znajduje się bardzo klimatyczna wioska etniczna oraz taras widokowy, z którego otwiera się oszałamiająca panorama włoskich przestrzeni. Dla panów będzie tu ciekawie: w jednej z wież otwarte jest muzeum, w którym eksponowana jest kolekcja starożytnej broni, licząca ponad 700 eksponatów.

We Włoszech często odbywają się karnawały i wiele festiwali. Podobnie Diano Marina co roku organizuje karnawał poświęcony uczcie Ciała i Krwi Chrystusa - idealny czas na odwiedzenie tego uroczego miasta.

Przyjedź tutaj, gdy tylko otworzą się granice! Radzę ci!