Walentynki we Włoszech

 

Zgodnie z tradycją, w tym dniu, 14 lutego, na ulicach Włoch znajduje się gromada kochających się, natchnionych i romantycznych par z prezentami w dłoniach i uśmiechami na twarzach. Czy świętują Walentynki we Włoszech?

Oczywiście tradycje obchodzenia Walentynek w ostatnim czasie nieco się zmieniły. Początkowo Walentynki na Półwyspie Apenińskim uważane były za święto wiosny. Dlatego większość uroczystości odbywała się na świeżym powietrzu, nad brzegiem morza lub po prostu spacerując po starożytnych ulicach włoskich miast.

Łagodny i sprzyjający klimat Włoch pozwalał mieszkańcom spacerować po ogrodach, aby wspólnie posłuchać muzyki lub po prostu porozmawiać i pomarzyć.

Ale na przykład w Turynie młodzi kochankowie lubią podobać się rodzicom, że właśnie tego dnia postanowili wziąć ślub. Włosi też nie obeszli się bez przekonań: dziewczyny mocno wierzyły, że pierwszym mężczyzną, którego spotkają tego dnia, będzie ich narzeczony. I tak młode dziewczyny nie spały dobrze w nocy z 13 na 14 lutego: od samego rana wyjrzały na ulicę, niecierpliwie czekając na swój los.