Koszt mieszkania w regionach Włoch

Często pytasz mnie, gdzie najlepiej kupić dom. Moje pierwsze pytanie do Ciebie brzmi: na jaki budżet patrzysz? Pytanie drugie i kolejne: już o lokalizacji i infrastrukturze.

Przeczytaj moje artykuły, a będziesz wiedział, gdzie i ile to kosztuje we Włoszech.

W ostatnim artykule mówiłem o cenach nieruchomości w regionie Włochy-Toskania. I obiecał kontynuować temat w innych regionach. Tym razem:

Liguria, stolica Genui.

Region Liguria graniczy z francuskim Lazurowym Wybrzeżem. To dużo mówi!)))

Po pierwsze mówi o popularności regionu, która wpływa na popyt na popularność rynku nieruchomości. Najbardziej znane kurorty: Portofino, San Remo, Alassio, Santa Margherita Ligure i wiele innych są znane na całym świecie i uznawane za najbardziej prestiżowe w Europie.

Genua jest liderem pod względem kosztów mieszkania, ale nawet w niej ceny wahają się od 1200 za mkw. mi może osiągnąć 4500 euro za mkw. m. Ale już na wschód od Genui na wybrzeżu Riviera di Levante z kurortami: Rapallo, Sestri Levante, Camogli, Portofino, Levanto i Portovenere, nieruchomość jest sprzedawana za kilka milionów euro. Na cenę wpływa malownicza linia brzegowa, a także niewielki wybór mieszkań.

Jednocześnie w Ligurii są też tańsze nieruchomości wakacyjne. Tak więc w San Remo minimalny koszt mieszkania to tylko około 50 000 euro.

Podgórski. Stolica Turyn

Ta północno-zachodnia część Włoch jest często nazywana Europejskim Regionem Alpejskim. Piemont graniczy ze Szwajcarią i Francją, a także z włoskimi regionami Valle d'Aosta, Lombardii, Emilii-Romania i Ligurii.

Co jest w tym takiego wspaniałego? Bogactwo atrakcji przyrodniczych, ośrodki narciarskie odegrały ważną rolę w wartości nieruchomości w regionie.

W samym Turynie, w biznesowej części miasta, koszt za metr kwadratowy wynosi średnio 3500 euro, a w oddalonych od centrum dzielnicach i przedmieściach w granicach 1600 euro za metr kwadratowy. m.

A jeśli weźmiemy pod uwagę ośrodki narciarskie, to dwupoziomowy apartament w górach można kupić za 500 000 euro.

Dolina Aosty

Niewielki region w północno-zachodnich Włoszech, słynący ze słynnych włoskich ośrodków narciarskich - Courmayeur, Cervinia, Monte Rosa, Aosta.

Region położony jest na granicy z Francją i Szwajcarią, gdzie wiele osób przyjeżdża zobaczyć Mont Blanc.

A co z cenami mieszkań? Jak zawsze drożej jest w centrum Aosty. Koszt za metr kwadratowy zaczyna się od 2000 euro, a ceny mieszkań elitarnych mogą sięgać 5000 euro. I to nie jest granica!)))

Następnie będę kontynuował analizę cen nieruchomości w różnych regionach Włoch.