We Włoszech jest wiele tajemniczych miejsc

Ale dzisiaj to wyjątkowe miasto, bardzo mi się podobało, nigdy nie zapomnisz takiego miejsca! Jak każdy inny we Włoszech, uwierz mi!)))

Pitigliano - niebiańskie średniowieczne miasto duchów w prowincji Grosetto w południowej Toskanii

To miasto rozbite w skałach na wysokości 400 m n.p.m., ma status państwowego parku narodowego o wyjątkowej przyrodzie! Miasto naturalnych skał i jaskiń, zbudowane ludzkimi rękami.

Wysokość murów tych sztucznych kamiennych przejść w niektórych miejscach sięga dwudziestu metrów! Można sobie wyobrazić, że te drogi, domy w jaskiniach zostały zbudowane przy użyciu narzędzi, które mogły być dostępne dwa i pół tysiąca lat temu. Czy to nie imponujące!

W Pitigliano Chiesa di San Rocco znajduje się kościół, a bardzo interesujące są legendy o św. Rochu, któremu ten kościół jest poświęcony. Legendy nie będę opowiadać, kiedy odwiedzisz miasto, koniecznie zatrzymaj się i poczytaj o psie, który uratował podczas zarazy.

Na uwagę zasługuje również średniowieczne getto żydowskie. Żydzi uciekli do Pitigliano, którzy byli uciskani w Rzymie. Ich getto było bardzo prosperujące, jest tam synagoga, która nadal działa. Starożytna katedra romańska z ogromną dzwonnicą została zbudowana w średniowieczu na cześć apostołów Piotra i Pawła.

Dziedzińce Pitigliano są dobrze utrzymane i starannie udekorowane kwiatami i zielenią. Tutaj poczujesz tchnienie życia, które nie opuściło starożytnego miasta.

To miasto pozostawiło na mnie niezatarte wrażenie, mam nadzieję, że będziesz zachwycony wizytą w mieście duchów.