Jak kupować nieruchomość we Włoszech siedząc na kanapie?

Nadchodzący nowy rok 2021 nie przyniósł obiecanego otwarcia granic. Tak, to po raz kolejny naruszyło nasze plany podróży, wyjazd do znajomych we Włoszech. Ale kupno domu w tym słonecznym kraju nie stanowi problemu. Nawet podczas blokady!

W tym artykule opowiem Ci o najbardziej podstawowych punktach transakcji na odległość, uwierz mi, teraz jest to bardzo istotne.

Nie jesteś pierwszym, który kroczy szlakiem sprzedaży zdalnej. Do zeszłego roku ta metoda sprzedaży była poszukiwana, ale do tej pory. Jednak w ostatnich miesiącach pojawiło się wyraźne zapotrzebowanie na transakcje na odległość. Ale musisz zrozumieć, jak to wszystko działa we Włoszech.

Tak więc w Internecie lub kontaktując się z agencją nieruchomości we Włoszech lub w Twoim kraju, wybrałeś nieruchomość, którą lubisz.

Wtedy twój pośrednik lub kupujący na własną rękę (czego nie polecam!) Rozpoczyna ścisłą komunikację: zdjęcia, filmy, negocjacje online. Bądź ostrożny: nie jest tak ważne, aby zobaczyć profesjonalne filmowanie, ale na żywo, w programie online. Musisz zobaczyć wszystko: stan lokalu, podwórko i okolicę, drogę do morza lub do innych miejsc.

Wybrałeś obiekt. Wydawał się Ci godny, rezerwujesz i sporządzasz umowę. Umowa wysyłana jest e-mailem, dokonywana jest przedpłata (do uzgodnienia z agencją). Przygotuj się na ofertę.

Teraz o pełnomocnictwie. Może zostać sporządzony i poświadczony przez notariusza jako pośrednika w obrocie nieruchomościami lub prawnika będącego stroną trzecią. Kopię pełnomocnictwa wysyłasz przesyłką ekspresową na dwa adresy - osoby upoważnionej i sprzedawcy nieruchomości. Są odpusty – czasami wystarczy skan pełnomocnictwa na e-mail.

Przygotowujemy umowę podstawową ze wszystkimi załącznikami w dwóch językach: ojczystym i włoskim. Ponownie wysyłam e-mailem lub przesyłką ekspresową do podpisu. Wymieniamy podpisane umowy.