Lokalizacja:

Willa na sprzedaż w Nicei | Kup elitarną luksusową willę na Riwierze Francuskiej

Willa w Nicei to spełnienie marzeń.

Nicea to miasto położone na Lazurowym Wybrzeżu i od prawie dwóch stuleci jest nie tylko najpopularniejszym, ale i najbardziej znanym kurortem na całym świecie. Przyjeżdżają tu znani aktorzy, politycy, dziennikarze telewizyjni, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym.

Tutaj nikt nigdy się nie nudzi. Chcesz tu wracać raz za razem, bo Nicea jest zawsze inna, ciekawa, atrakcyjna i zachęcająca.

Ktoś przyjeżdża tu szukać nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu i kupić willę w Nicei, a kogoś interesuje historia i architektura tych miejsc.

Wśród lokalnych atrakcji znajduje się również taki zabytek architektoniczny jak budynek Senatu. Został zbudowany w XVII wieku pod kierownictwem hrabiego Sabaudii. Ale do dziś nie jest pusty, zorganizował nocleg dla bezdomnych.

Wiele zachowało się w mieście ze średniowiecza. A więc jest tu Zamkowa Góra - to zacieniony park z ciekawymi alejkami, wodospadem i niesamowitym otoczeniem. W tych samych miejscach znajdują się ruiny katedry i wieży, która została zbudowana na miejscu starożytnego zamku. Jeśli wspinasz się na szczyt Zamkowej Góry, możesz udać się na taras widokowy, z którego roztacza się pełny widok na miasto, a nawet okoliczne okolice.

Interesująca jest tu architektura i nieruchomości Riwiery Francuskiej. Tak więc w nadmorskiej części Nicei budynki budowane są głównie w stylu eklektycznym, czyli mieszanym. Ale kościoły, katedry i pałace budowano w stylu barokowym.

Jest też rosyjska Nicea, gdzie można zobaczyć pomniki rosyjskich cesarzy, cerkwie, a nawet cmentarz, na którym pochowanych jest ponad 3 tysiące rosyjskich emigrantów.

Ciekawe, że styl „glamour” w swoim pierwotnym znaczeniu narodził się ponad sto lat temu. I to właśnie tutaj, w Nicei, można znaleźć jej najbardziej uderzającą manifestację w architekturze. Jest pełen luksusu, wyrafinowania i wdzięku. Idąc więc wzdłuż nabrzeża Nicei, jest to jeden z najdłuższych, zajmuje siedem kilometrów i nazywa się Promenade des Anglais, można zwrócić uwagę na cechy prywatnych budynków zbudowanych w tym stylu.

Koniecznie trzeba zobaczyć Hotel Negresco. Został założony przez rumuńskiego emigranta o nazwisku Negresco. Ten hotel bardzo lubi Coco Chanel, Ernesta Hemingwaya, a nawet samą Marlene Dietrich. Sprzedaż willi na Riwierze Francuskiej jest dziś bardzo aktywna, zwłaszcza jeśli są to luksusowe wille na Riwierze Francuskiej.

Tak więc, niezależnie od tego, czy interesują Cię ogólnie nieruchomości w Nicei, czy konkretnie ekskluzywne luksusowe wille w Nicei, zaproponujemy dla Ciebie najlepsze opcje, które będą Ci odpowiadać pod względem ceny i lokalizacji.