Największe wydarzenie we Włoszech - Salone del Mobile Milano 2021 - Super Salon w Mediolanie

Będzie to nowy format, którego kuratorami są Stefano Boeri i współprojektanci: Andrea Caputo, Maria Cristina Didero, Anniina Koivu, Lucas Vegvert i Marco Ferrari oraz Eliza Pascual ze Studio Folder.

Przygotowania do Super Salonu idą pełną parą i odbędą się od 5 do 10 września w Fiera Milano Rho.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie, skierowane nie tylko do profesjonalistów, ale także do szerokiej publiczności, siła atrakcyjna i komunikatywna. Proponowany format to duża biblioteka designu nastawiona na uwagę i dbałość o przestrzeń życiową.

Przy wejściu na targi Porta Est dzięki projektowi Forestami powstanie zielona strefa wejściowa z 200 drzewami, które pod koniec sześciu dni imprezy zostaną posadzone w aglomeracji Mediolanu.

Ekspozycja na targach jest wytyczona i będzie przeplatana strefami i ścieżkami tematycznymi. Triennale w Mediolanie stanie się centrum miejskiego „super-salonu”, z ofertą kulturalną, która oprócz wystaw zaprezentuje szereg dotychczas niepublikowanych projektów.

W tym projekcie połączenie obecności cyfrowej i fizycznej zapewni interesariuszom satysfakcjonujące doświadczenie. Nowa platforma Salone del Mobile została opracowana z oryginalnym projektem wyświetlacza, aby wprowadzić użytkownika do akcji przed, w trakcie i po wizycie.