O kosztach nieruchomości we Włoszech

Gdzie jest teraz dobra wartość nieruchomości? Czy wiesz? Łatwo zgadnąć, bo mój blog dotyczy Włoch! Tak, właśnie tutaj! A teraz kolejne pytanie retoryczne. Czemu? Przeprowadzono badania, które wykazały, że Włochy mają obecnie doskonałe ceny nieruchomości. Więc przestań marzyć, wybierz)!

A teraz o podatkach w języku, gdy księgowy jest na wakacjach.

Jeśli to Twój pierwszy dom - 4% szacowanej wartości nieruchomości. Ale nie możesz sprzedawać przez 5 lat. W przeciwnym razie utrata wszystkich korzyści. Jeśli to twój drugi dom - to 10% kosztów mieszkania.

Kolejne pytanie od moich klientów: ile zapłacę za mieszkanie komunalne? Tutaj odpowiedź będzie zależeć od wielkości domu (mieszkania), infrastruktury (ochrona, parking, basen) i regionu. Bardzo około 500-5000 euro rocznie.

Przez region. Najbardziej przystępna opcja w Kalabrii. Najdroższa Toskania i Abruzja (ale warto).

A ile podatków płaci nierezydent – pytasz mnie, kiedy już odebrałeś swój wymarzony dom.

Odpowiedź brzmi: od 23% do 43% Ale co ważne, podatek dochodowy dotyczy zysków uzyskiwanych tylko we Włoszech, a między Rosją a Włochami obowiązuje ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Świetna wiadomość, prawda?

Pójść dalej. Jeśli wynajmujesz nieruchomość we Włoszech, będzie obowiązywał podatek od dochodu z wynajmu, pomniejszony o utrzymanie i naprawę nieruchomości.

Oczywiście zawsze mówię o dodatkowych kosztach notariusza, 1-3% kosztu zakupionego przedmiotu i pracy pośrednika.

Nie ujawnił tematu darowizn i dziedziczenia. Jeśli zainteresowany, powiem ci.