Nieruchomość w Beaulieu-sur-Mer

Położone między Niceą a Monako, leżące na wschód od prestiżowego Saint-Jean-Cap-Ferrat, Beaulieu-sur-Mer to małe nadmorskie miasteczko, które zachowało wiele uroku i wieków historii. Atrakcje obejmują Villa Kerylos (na zdjęciu powyżej), zbudowaną przez znanego architekta Emmanuela Pontremoli w latach 1902-1908. Właścicielem był wówczas Theodor Reinach.

{skaleczenie}

Ta wyróżniająca się urodą willa została ostatecznie przekazana do Institut de France w 1928 roku, a następnie wpisana na listę zabytków od 1966 roku. Willa jest ogólnodostępna. Kolejną ikoną Beaulieu jest Hotel Bristol. Ten majestatyczny budynek, zbudowany w 1898 roku przez duńskiego architekta Hansa Georga Terslinga, był życzeniem Sir Blundella Maple i został przyjęty przez światowe beau monde. Od tego czasu zamienił się w luksusowy hotel, który doceniło wiele znanych osób na naszej planecie!

Na wzgórzu widać port Beaulieu oraz wspaniały widok na morze i drogie wille. Najsłynniejsza z nich to Villa Leopolda. To osiem hektarów majątku, który należy do króla Leopolda II z Belgii. W porcie Beaulieu znajdziesz sklepy i restauracje serwujące dania kuchni lokalnej, a także możliwość wynajęcia dużych lub małych jachtów weekendowych.