Nieruchomość w Cannes

Nie każdy kurort może pochwalić się sławą na całym świecie. Z całoroczną populacją nieco ponad 70 000 mieszkańców i powierzchnią prawie 20 kilometrów kwadratowych, Cannes to nadmorskie miasto o wspaniałym klimacie, które stało się bardzo popularne na całym świecie.

Zabytki w Cannes obejmują „Chateau du Suquet”, zbudowany w 1035 r. przez mnichów w celu ufortyfikowania miasta, z panoramicznym widokiem na zatokę Cannes. „Iles de Lerins” i „Ile Sainte Marguerite”, duża wyspa, na której Człowiek w masce był w niewoli przez 11 lat, a jego klatkę można zwiedzać w Muzeum Morskim.

Słynny na całym świecie Palais des Festivals przez cały rok gości liczne kongresy i festiwale, z których najbardziej znanym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy, który na dwanaście dni w maju sprowadza do Cannes wszystkie gwiazdy filmowe z całego świata, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

  • MIPIM to wystawa, na której deweloperzy z całego świata prezentują swoje najnowsze projekty potencjalnym inwestorom.
  • MIPCOM, międzynarodowy festiwal filmowy i program targowy technologii telewizyjnych, wideo, kablowych i satelitarnych, odbywa się w październiku.
  • MIDEM, Wystawa Światowego Rynku Muzycznego, odbywa się w styczniu.

Ogólnie w Cannes odbywa się rocznie około 11 wystaw i festiwali. Ta działalność gospodarcza spowodowała duże inwestycje w nieruchomości w centrum Cannes. Rzeczywiście, jest taki problem, nie ma wystarczającej liczby pokoi hotelowych, aby zaspokoić zapotrzebowanie na duże wystawy i w szczytowych okresach letnich. Istnieje wiele mieszkań do wynajęcia w centrum Cannes, w okolicy zwanej „La Banane”, położonej między Croisette a obwodnicą, gdzie ceny za metr kwadratowy do wynajęcia wahają się od 4 000 do ponad 20 000 euro za metr kwadratowy. Kolejnym prestiżowym miejscem jest okolica Palm Beach z kasynami i klubami nocnymi.

Piaszczyste plaże Croisette, a na zachodzie „les plages du Midi” to idealne miejsce na letnie wakacje, miejsca, w których można skosztować kuchni śródziemnomorskiej, zrelaksować się pod słońcem. Baw się wszystkimi środkami transportu wodnego lub po prostu odśwież się każdego ranka spacerując ulicami Cannes lub promenadą. Można znaleźć wiele sklepów, w tym słynne butiki na Croisette, takie jak Gucci, Chanel, Dior itp. Croisette jest także domem dla najbardziej luksusowych hoteli na świecie, w tym Carlton, Majestic i Martinez Hotel.

Cannes położone jest na dwóch wzgórzach z widokiem na zatokę, na wschodzie - Californie, na zachodzie - Croix des Gardes. Obszary te są głównymi obszarami mieszkalnymi i tutaj można znaleźć najlepsze wille i apartamenty z zapierającymi dech w piersiach widokami na Cannes, wyspy i wzgórza na zachodzie.