Kup dom w Antibes

W Antibes mieszkają nie tylko zwykli członkowie społeczeństwa , ale także światowej sławy ludzie, tacy jak Shvidler, Arystoteles Onassis, Abramowicz i tak dalej. Co przyciągnęło tak bogatych ludzi do tego małego miasteczka, liczącego nieco ponad siedemdziesiąt tysięcy ludzi?

Po pierwsze, jest to niesamowicie piękna roślinność. W połowie XIX wieku francuski botanik Gustave Thuret kupił dom w Antibes, a wraz z nim cztery hektary ziemi. Na tej działce Thuret eksperymentował z różnymi rodzajami flory z krajów tropikalnych. Teraz na Przylądku Antibes można znaleźć drzewa eukaliptusowe z Australii, egzotyczne palmy z Brazylii i wiele innych ciekawych okazów, które dobrze zakorzeniły się na tym wybrzeżu.

Po drugie, terytorium Antibes jest zabudowane pięknymi willami, które rywalizują ze sobą pod względem piękna i projektu architektonicznego. Wiele z tych luksusowych rezydencji należało lub jest obecnie własnością sławnych i najbogatszych ludzi na świecie.

Jednym z najbardziej znanych budynków w Antibes jest zamek Grimaldi, który powstał w XII wieku. Był tam kiedyś więziony Napoleon Bonaparte. W naszych czasach w tym zamku mieszkał i tworzył swoje obrazy Pablo Picasso. Przez stosunkowo krótki czas życia w tym zamku - zaledwie sześć miesięcy namalował około stu pięćdziesięciu płócien, które dziś stanowią główną część wystawy-muzeum w tym mieście.

Po trzecie, nieruchomości na Riwierze Francuskiej kupują właściciele luksusowego jachtu. To dlatego, że Antibes ma największy port jachtowy Vauban na Riwierze. Dlatego nieruchomości w Antibes cieszą się dużym zainteresowaniem wśród tych, którzy mają wystarczające środki, aby kupić dom w Antibes lub przynajmniej na jakiś czas wynająć nieruchomość w Antibes. Prawdę mówiąc, nieruchomości w Antibes są dość drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Ale przy tym wszystkim sprzedaż domów w Antibes jest dość aktywna, ponieważ nie tylko Francuzi wybrali ten wspaniały kurort nad brzegiem Morza Śródziemnego.