Nieruchomość w La Turbie

La Turbie to miasto, które znajduje się powyżej Księstwa Monako i znajduje się w górach z zachwycającym widokiem panoramicznym. Zachowało się tu jedno z rzymskich trofeów, do którego prowadzi przejście górzystą ścieżką La Grande Corniche. Na zdjęciach wyraźnie widać, że jest to budowla triumfalna w formie wieży, wzniesiona na cześć wielkiego cesarza Augusta.

Nazwa wieży pochodzi z łaciny - tropea, co oznacza - trofeum. Ta konstrukcja została zbudowana w 6 AD. na cześć zwycięstwa cesarza Augusta nad 44 plemionami alpejskimi, które w tym czasie najeżdżały rzymską komunikację. Wieża triumfalna została zbudowana przez podbitych niewolników, a wielu zginęło tam podczas budowy. Wieża w swojej pierwotnej formie miała 50 metrów wysokości i była widoczna z bardzo daleka, ukazując tym samym potęgę i potęgę Cesarstwa Rzymskiego w tamtych czasach. W naszych czasach wieża skróciła się o 15 metrów, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na jej piękno.

{skaleczenie}

Od początku Alpine Trophy otwiera się zapierająca dech w piersiach panorama Monako. Kiedyś mieszkał tu Dante, a jego dom można rozpoznać po tablicy pamiątkowej. Na planszy są wyrzeźbione linie z Boskiej Komedii, w której wspomniane jest Trofeum Alpejskie. W tym mieście na Lazurowym Wybrzeżu znajdziesz prawdziwe piękno francuskiej Prowansji.

Stare uliczki z brukowanymi chodnikami i kwiatowymi dekoracjami fasad zachowały prawdziwy smak dawnej Francji! Poszukiwane są również nieruchomości w La Turbie. Po pierwsze jest taniej niż w Monako, a po drugie Monako jest w zasięgu ręki. Będziesz miał okazję podziwiać piękny widok na morze, wybrzeże Riwiery Francuskiej i Włoskiej, Cap Ferrat i Cap Martin, Alpine Trophy, Księstwo Monako.