Nieruchomość w Saint-Jean-Cap-Ferrat

Kup nieruchomość w Saint-Jean-Cap-Ferrat . Saint-Jean-Cap-Ferrat to miasto o ciekawej historii. Ścieżka w dół do portu Villefranche prowadzi do Saint-Jean-Cap-Ferrat! Po prawej stronie na szczycie wzgórza znajduje się Villa Ephrusside Rodschild, zbudowana w latach 1905-1912 przez baronową Ephrussi de Rodschild.

Willa jest okazała, z ogrodami i muzycznymi fontannami, z widokiem na Rade de Villefranche po zachodniej stronie i zatokę Beaulieu. Znajdują się tu ogrody różnych krajów: ogrody japońskie: francuskie, włoskie i egzotyczne. W starożytnych budynkach króla Leopolda z Belgii znajduje się ogród, w którym odkryto ważną kolekcję olejów roślinnych.

Dziś jest własnością domu Marniera Lapostolle, który słynie z produkcji likieru Grand Marnier, a niektóre rośliny użyte do jego produkcji pochodzą z ogrodu. Cap Ferrat pod koniec XIX wieku przyciągał bardzo bogatych i szanowanych ludzi i był zabudowany luksusowymi willami. Do dziś pozostaje jednym z najdroższych i najbardziej szanowanych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu Francji.