Kup nieruchomość w Pietra Ligure

Posiadanie stałego pobytu we Włoszech jest bardzo prestiżowe i wspaniałe. Włochy to kraj, w którym jakość życia ludności poprawia się każdego dnia. Miasto Liguria, położone na północnym wybrzeżu morza o tej samej nazwie, potwierdza ten fakt szybkim rozwojem gospodarki i działalności przemysłowej. To właśnie region liguryjski umieścił na swoich ziemiach cudowne, bajecznie piękne miasto Pietra Ligure.

Jej terytorium zajmuje 10 km2, a ludność liczy ok. 9 tys. To przytulne miasteczko uważane jest za jeden z najbardziej luksusowych i kolorowych kurortów we Włoszech. Warto sobie wyobrazić, że wzdłuż całego wybrzeża morskiego miasta pyszni się szereg wszelkiego rodzaju palm. Przejrzyste błękitne morze, wysokie wzgórza usiane roślinnością i najbogatsze lasy są dumą kurortu.

Gorący piasek i najdrobniejsze kamyki plaż Pietra Ligure przyciągają w ciepłe uściski wczasowiczów i okolicznych mieszkańców prawie przez cały rok, z wyjątkiem zimy. Ale dzięki łagodnemu klimatowi i najczystszemu górskiemu leśnemu powietrzu turyści przyjeżdżają, aby poprawić swoje zdrowie i podziwiać piękno miasta nawet w chłodną zimę. Tutaj nigdy nie spada poniżej zera. Nowoczesna, kusząco bajeczna miejscowość wypoczynkowa ma swoją ciekawą historię powstania.

Jego nazwa pochodzi od włoskiego słowa „pietra”, co oznacza kamień. Był to ogromny kamień, który służył jako początkowa granica miasta, założony w I wieku na górze Trabochetto. I do dziś nadmorski kurort położony jest na tym górzystym terenie. Pietra Ligure ma ciekawy design i atrakcje, które stały się znane na całym świecie. Specyfika miasta polega na tym, że każdy dom jest oddzielony od drugiego niesamowitymi łukami, co tworzy oszałamiający widok ogólny. Średniowieczne wille, Palazzo Leale Frankelli, XVIII-wieczny kościół św. Mikołaja, kościół Annudziata, X-wieczna kaplica Bianchi i Pałac Królewski to najwspanialsze antyczne zabytki miasta, które z przyjemnością i zachwytem odwiedzają zarówno wczasowicze, jak i miejscowi.

Miejscowość wypoczynkowa Włoch wyróżnia się również wspaniałymi nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi. Pietra Ligure - oferowane do sprzedaży nieruchomości znajdują się w różnych częściach miasta. Możesz wybrać stałe miejsce zamieszkania zarówno w centrum Pietra Ligure, jak i wzdłuż wybrzeża. Nowe apartamentowce i prywatne nowoczesne budynki mają wygodny układ i przestronne, jasne pokoje wypełnione najczystszym górskim powietrzem i wspaniałym aromatem lasu.