Zakwaterowanie dla singli we Włoszech

We Włoszech coraz więcej osób samotnych zadaje sobie pytanie: „Jaką opcję mieszkaniową wybrać?”

Najnowsze dane włoskiego Narodowego Instytutu Statystycznego (ISTAT) pokazują, że we Włoszech jest coraz więcej osób samotnych, a to wpływa na rynek nieruchomości, biorąc pod uwagę, że jest to duży segment włoskiej populacji, który żywi się wynajmem, zakupem i rynki zbytu.

Jeśli przeanalizujemy sytuację, to 68% osób samotnych kupuje nieruchomość, a 32% wybiera opcję wynajmu.

Najczęściej kupowanym typem nieruchomości jednorodzinnej jest mieszkanie z trzema sypialniami, następnie mieszkanie z dwiema sypialniami, przy czym znacznie mniej popularne jest mieszkanie z czterema sypialniami. Najmniej kupowane razem są wille, domki letniskowe, lofty, domy wolnostojące i bliźniacze.

Jeśli chodzi o rynek najmu, to większość samotnych lokatorów szukała mieszkania według własnych upodobań, a także bliżej pracy lub nauki. Praktyka wynajmowania rośnie wśród społeczności singli we Włoszech, ponieważ mają one trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego i dlatego staje się atrakcyjnym wyborem.

Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, dla których rośnie potrzeba mobilności w nauce i pracy, a mieszkanie we wspólnym domu również staje się coraz bardziej popularne.