W domu Włochów

Włosi uwielbiają modne dodatki: drogie tkaniny i kryształy w kredensie, antyki czy drobiazgi, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Stare są odnawiane i otrzymują drugie życie. Często widywałam kafelki na podłodze we włoskich domach – to arcydzieła wnętrz, a do tego grube żaluzje w oknach chronią przed gorącym słońcem i tworzą chłód.

Włosi to rodzina, lubią spotykać się z licznymi krewnymi, spędzać niedzielne obiady z dziadkami, a także wieszać zdjęcia bliskich na ścianach swojego domu lub umieszczać je na wszystkich poziomych powierzchniach.

A co w kuchni? Zwykle jest dobrze zaopatrzony, a przestrzeń w nim wykorzystana do maksimum, dlatego często szafki kończą się przy suficie. Obowiązkowym elementem domu jest włoski masywny drewniany kredens - kredens. W nim hostessy przechowują płatki zbożowe i słodycze, wszelkiego rodzaju smakołyki. Jest ozdobiony spektakularnym porcelanowym naczyniem lub kryształowym wazonem, prawdopodobnie odziedziczonym po starożytnym krewnym.

Duże tarasy to miejsce, w którym Włosi spędzają wieczory na rozmowach z przyjaciółmi i przy lampce wina. Ale miniaturowe balkony nie pozostają bez uwagi - wiklinowe meble, kwiaty i wazony są atrybutem balkonu.