Jak znaleźć zakwaterowanie we Włoszech?

Szukasz swojego miejsca do życia we Włoszech, nie wiesz, gdzie zakotwiczyć? W takim razie ta notatka jest dla Ciebie!

Dziś krótki przegląd włoskich nieruchomości, na których moim zdaniem chciałbyś mieszkać.

Wcześniej pisałam o Weronie, Piemoncie, Toskanii o plusach i minusach kupna domu w tych regionach.

Włochy są super, są miejsca, w których warto kupić nieruchomość i cieszyć się życiem.

Ale zanim zaczniesz szukać swojego miejsca we Włoszech, warto zauważyć, że powinieneś ocenić swoje możliwości, ile oczekujesz, czy będziesz miał stabilny dochód. Gdzie chcesz mieszkać: dom, mieszkanie lub małe mieszkanie.

Napisałem, że najdroższym miastem jest Rzym. Są nieuzasadnione wysokie ceny mieszkań i ciężka praca.

Polecam piękną Rawennę, miasto mozaik, zabytków, pięknych i różnorodnych krajobrazów oraz plażę nad Adriatykiem. To miasto jest uważane za trzecie we Włoszech pod względem statusu i wielkości. Rawenna jest jedną z dziewięciu prowincji regionu Emilia-Romania w północno-wschodnich Włoszech.

Niedaleko Rzymu znajduje się wspaniała Rieti. Właśnie tam, w prowincji Lazio. To miejsce jest uważane za geograficzny środek Włoch. Miasto jest małe, ma miarowe życie. Ale jeśli chcesz coś zmienić, zawsze możesz pojechać do Rzymu.

A jeśli pojedziesz do regionu Emilia-Romania, możesz osiedlić się w przytulnej Parmie. To spokojne i wygodne miasteczko, z pyszną kuchnią i bardzo przystępnymi cenami nieruchomości.

I jeszcze jedna lokalizacja - Turyn. Lokalne nieruchomości w cenach są nawet bardzo tanie, odpowiadające standardowi życia i rozwiniętej infrastrukturze. Są miejsca, w których można spędzić czas w mieście, edukować dzieci lub wnuki lub po prostu cieszyć się spokojnym włoskim życiem.

W kolejnych artykułach opowiem o Ligurii, w której mieszkam. O cenach, życiu i wypoczynku tego wspaniałego, wielowymiarowego regionu, który fascynuje swoją różnorodnością.

Przeczytaj moje artykuły, a dowiesz się wszystkiego o Włoszech, a nawet więcej!