Moje TOP ośrodki narciarskie we Włoszech

Przygotuj się do lotu, mówi rosyjskie przysłowie. Nie zapomnij o zimowej zabawie, lecie, a potem szybko przelatuje jesień, bo dobro kończy się niepostrzeżenie! Dla miłośników narciarstwa i zimowej zabawy na świeżym powietrzu zapisałam TOP najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Czy wiesz, że włoskie ośrodki narciarskie należą do najlepszych w Europie! Wybacz mi Francja, Szwajcaria, Austria i Niemcy i cała Europa)))

We Włoszech wydarzyło się wszystko: niezwykłe krajobrazy, zapierające dech w piersiach stoki narciarskie, a także wyjątkowa kuchnia!

A więc co Ci radzę:

TOP 1 Madonna di Campiglio dla tych, którzy chcą się pokazać i spojrzeć na innych! Jest uważany za jeden z najmodniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech. Konkuruje z Cortiną d'Ampezzo. Głównymi gośćmi kurortu są bogaci młodzi Włosi. Na ogół przyjeżdżają tu miłośnicy komfortu: tu jest dobrze zaplanowany, nowoczesny resort, z dobrymi hotelami i wygodnymi stokami. A dla tych, którzy lubią zjeżdżać z góry wieczorem w świetle gwiazd, niektóre stoki narciarskie działają nawet w nocy!)

Dla snowboardzistów przygotowano snowpark wyposażony we wszystko, czego potrzeba. Turystom oferowane są również stoki do narciarstwa skandynawskiego i dla dzieci.

TOP 2 Cortina d'Ampezzo znajduje się jednak w regionie Veneto. Stoki Cortiny są bardziej interesujące dla początkujących i średniozaawansowanych, ośrodek uważany jest za jeden z najmodniejszych i najpopularniejszych we Włoszech. Dobra połowa turystów przyjeżdża tu nie tyle po to, żeby jeździć, ile spędzać wolny czas. Centralne ulice pełne są luksusowych hoteli, sklepów, restauracji i klubów.

TOP 3 Ośrodek narciarski Breuil-Cervinia położony jest w północno-zachodniej części Włoch, w malowniczej Dolinie Aosty pomiędzy szczytami pokrytymi wiecznym lodem Alp. W sezonie zimowym zawsze jest tu dużo śniegu!⠀

TOP 4 Kurort Sestriere jest uważany za główną i najbardziej efektowną alpejską wioskę włosko-francuskiego obszaru narciarskiego „Via Lattea” (co oznacza „Droga Mleczna”). Odbywa się tu wiele międzynarodowych zawodów, przyszły Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006, a jazda na łyżwach odbywa się na tle wspaniałych górskich panoram. Tu jest super miło!

TOP 5 Ekskluzywny ośrodek narciarski Courmayeur Mont Blanc oferuje wspaniały widok na Dolinę Aosty - górskie doliny, lasy i stoki narciarskie. Dla Ciebie centra wellness, miejsca rozrywki: kluby nocne, bary, restauracje, kina i butiki

Przygotuj swoje narty do wspólnej jazdy!