Jeśli zdecydowałeś się na zakup nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu we Włoszech, to prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z pełnej odpowiedzialności za to wydarzenie. I oczywiście chciałbyś zobaczyć osobę, która pomoże Ci nie tylko znaleźć wymarzone mieszkanie, ale także zaoszczędzi pieniądze.

Jak wybrać agenta nieruchomości na Riwierze Francuskiej i we Włoszech?

1. Zapytaj pośrednika, czy cały czas zajmuje się nieruchomościami, czy też od czasu do czasu wykonuje tego rodzaju czynności jako praca poboczna. Nasza agencja nieruchomości znajduje się w San Remo we włoskim regionie Liguria. Tak naprawdę zajmujemy się nieruchomościami w tym regionie od dawna, dobrze znamy wielu rosyjskojęzycznych agentów nieruchomości. I doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bogata jest działalność na rynku nieruchomości, jak bardzo wymaga dbałości o siebie, ciągłej analizy rynku włoskiego, badania innowacyjnych technologii i metod sprzedaży.Możemy powiedzieć z własnego doświadczenia, że jest to po prostu nierealne połączyć działalność na rynku nieruchomości we Włoszech z czymś innym.

Jeśli ktoś mówi Ci, że jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami tylko dla zabawy, że ma główną pracę - nie powinieneś oczekiwać wysokiego poziomu profesjonalizmu w świadczeniu usług. Nawet jeśli taki agent prosi o niższą cenę za swoje usługi. Inną cechą Włoch jest obecność pośredników. Wielowarstwowe pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest tutaj normalną praktyką. Ludzie często negocjują z firmami z branży nieruchomości, aby przyciągnąć klientów za określoną opłatą. Co to oznacza dla Ciebie? Zwykle wszystko kończy się dla Ciebie wzrostem kosztów usług: agencja musi „odzyskać” prowizję, którą przekazała pośrednikowi za Ciebie.

2. Jeśli już szukałeś nieruchomości na wybrzeżu Francji lub we Włoszech w Ligurii, prawdopodobnie nie raz natknąłeś się w sieci na rekomendacje, aby znaleźć wiarygodnego rosyjskojęzycznego agenta nieruchomości przez znajomych i osoby, z którymi możesz zaufanie. Z jednej strony ma to sens, ale z drugiej... Wyobraź sobie, że twój przyjaciel kupił mieszkanie na północy Włoch z pomocą jakiegoś agenta. Jednocześnie była całkiem zadowolona z tego, że agent czasami się spóźniał, nie zawsze przychodził na seanse, nie oddzwaniał o określonej godzinie, jak obiecał. Być może przyjaciel tego nie zauważył, ale czy jesteś gotowy „wybaczyć” takie drobiazgi?

Jest mało prawdopodobne, abyś czuł się komfortowo z niepunktualną osobą, jeśli sam traktujesz umowy bardzo poważnie. Otrzymując rekomendacje od znajomych na temat pośrednika w obrocie nieruchomościami, spróbuj dokładnie wyjaśnić, jakie cechy profesjonalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami lubił, w jaki sposób dana osoba rozwiązywała pojawiające się problemy itp. Byłoby lepiej, gdybyś skontaktował się z kilkoma agencjami na Wybrzeżu Liguryjskim (ponieważ chcesz tu kupić nieruchomość) i poznał kilku agentów, dowiedz się o nich jak najwięcej informacji, przeczytaj recenzje o ich pracy w Internecie. Każda mniej lub bardziej profesjonalna agencja zadba o reputację we Włoszech, a Rosjanie zawsze znają nazwiska dobrych agentów.

3. Zwróć uwagę na to, jak ten lub inny agent mówi o swoich współpracownikach. Wszelkie zazdrosne wypowiedzi, drażliwe nuty w głosie wskazują tylko, że sama osoba nie odnosi dużych sukcesów w swoich działaniach. To zdecydowanie nie można ufać. I na pewno ma mało pracy, bo zbieranie plotek i rozmawianie o złych kolegach wymaga czasu. Ogólnie myślę, że rozumiesz, o czym piszemy!

4. Możesz ocenić profesjonalizm agenta, ucząc się, jak pracuje. Na przykład nasza agencja zajmuje się wyłącznie nieruchomościami w Ligurii i na Lazurowym Wybrzeżu Francji, a nie jako większość agencji pośredniczących w całych Włoszech.

To jest liguryjskie wybrzeże Włoch i Francji. Nie mamy ochoty ani możliwości rozprzestrzeniania się po całym kraju, ale lokalny rynek nieruchomości znamy doskonale. To mówi o profesjonalizmie.

5. Zwróć uwagę na koszt usług w agencji. Oczywiście wszyscy uwielbiają oszczędzać pieniądze. Istnieją jednak średnie ceny usług pośrednika we Włoszech. Profesjonalista nie będzie angażował się w dumping - są to cechy początkujących i „amatorów”.

6. BARDZO WAŻNE jest, aby agencja, której chcesz zaufać, miała biuro i stałą lokalizację. Uważaj na każdego, kto pracuje w mieszkaniach lub spotyka Cię w kawiarni lub agencji nieruchomości innej firmy. Każda szanująca się agencja powinna mieć biuro z personelem, reklamą, osobistą witryną internetową itp.

Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz krótki artykuł i już wiesz, co zrobić, wybierając włoskojęzyczne lub francuskojęzyczne agencje nieruchomości!